FireWire / IEEE 1394 Bağlantısı

1980lerin ortalarında Apple'ın bilgisayar mühendisleri, bilgisayarlar arasında büyük miktarda verinin paylaşılmasına olanak sağlayacak yeni, yüksek hızlı bir veri transfer ortamı üzerinde çalışmaya başladı. FireWire adını verdikleri bu teknoloji, 1995 yılında tüketicilerin kullanımına sunuldu. Okumaya devam et "FireWire / IEEE 1394 Bağlantısı"

Apple Macintosh

Apple, grafik kullanıcı arabirimine sahip ilk başarılı kişisel bilgisayarı olan Apple Macintosh'u üretti.

Her ne kadar bilgisayarlar 1970lerden çok daha önceleri kullanılıyor olsa bile onları kullanmak hiç kolay değildi. İlk üretilen bilgisayarlarda kendilerine verilen problemleri çözebilecek neredeyse hiç işlemci gücü yoktu. Daha da önemlisi o zamanlarda kimse bilgisayarlara problemlerin nasıl verildiği, diğer bir deyişle kullanıcı arabirimi üzerine hiç doğru düzgün kafa yormamıştı. Okumaya devam et "Apple Macintosh"

USB (Universal Serial Bus)

İngilizce'de Universal Serial Bus (Evrensel Seri Veriyolu) kısaltması olan USB, 1990ların ortalarında geliştirilen; bilgisayarlar ve diğer elektronik cihazlar arasında bağlantı, iletişim ve güç paylaşımına olanak sağlayan kablolar, bağlayıcılar ve bir veriyolu üzerinde kullanılan iletişim protokollerinin tümüne verilen genel bir ad olup, USB Uygulayıcıları Forumu (USB IF) tarafından geliştirilmektedir. Okumaya devam et "USB (Universal Serial Bus)"

Web Tarayıcısı

Web tarayıcısı (kısaca tarayıcı olarak da bilinir), World Wide Web üzerindeki kaynakların alınması, sunumu ve karşılıklı değişimi için kullanılan bir yazılım uygulamasıdır. Bir bilgi kaynağı, URL (Uniform Resource Identifier - Tek biçimli kaynak tanımlayıcısı) aracılığı ile tanımlanır ve bu bir web sayfası, görsel, video ya da diğer bir bilgi parçacığı olabilir. Bilgi kaynağı üzerinde yer alan ve link olarak da bilinen bağlar, web tarayıcısı kullanıcılarının birbirine bağlı farklı kaynaklar üzerinde gezinebilmelerini sağlar. Okumaya devam et "Web Tarayıcısı"

iPhone

2007 yılının Ocak ayında Apple tarafından duyurulan iPhone, müzik çalabiliyor, fotoğraf çekebiliyor, İnternet üzerinde gezinmenizi sağlıyor, elektronik posta gönderebiliyor, filmleri oynatabiliyor ve 8 gigabyte'a kadar veri depolayabiliyordu. Cihaz ayrıca kablosuz İnternet bağlantısına (Wi-Fi), hesap makinesine, takvime ve not defterine sahipti. Cihazın tüm özellikleri, cihaz yüzeyinin tamamına yakınını kaplayan dokunmatik bir ekran üzerinden yönetilebiliyordu. Ve cihazı kullanarak elbette telefon görüşmesi yapmanız da mümkündü. Okumaya devam et "iPhone"